Kompozit Panel Cephe Kaplama Sistemleri

Kompozit panel sistemleri günümüzde, kara, deniz, hava ve uzay araçlarında, tüm mimari yapılarda, savunma sanayide, bir çok endüstri kolunda ve günlük hayatın içine girmiş farklı ürünlerin imalatında kullanılmaktadır.

Günümüzde yüksek mukavemetli fakat “hafif” ürünler kullanmak neredeyse bir zorunluluk haline gelmiştir.

Birçok malzemeyi “masif” olarak kullanmanın ekonomik ya da mümkün olmadığı anlaşıldığından, çeşitli kombinasyonlarla kompozit ürün haline getirilmiş paneller projelerde daha fazla yer almaya başlamıştır.(Alüminyum Honeycomb Kompozit Panel, Polipropilen PP Honeycomb Kompozit Panel, Doğal Taş Kompozit Panel, Akustik Kompozit Panel, Oluklu Kompozit Panel, Foam Köpük Kompozit Panel)

Hafif bir çekirdek ve onu saran, katmanlayan bir ya da daha fazla sayıda farkli malzemenin bir araya getirilerek oluşturulmasidir. Bu amaçla giderek daha fazla kullanım alanı bulan aluminyum çekirdekli paneller, hafiflik, basma ve kesme dayanımı, aleve dayanıklılık, aşınmaya dayanıklılık, korozyona dayanıklılık ve kolay işlenebilirlik özellikleri nedeniyle, kara, deniz yapılarında ve araçlarda önemli avantajlar sağlar.

Geleneksel ve alışılmış malzemelerle (masif ahşap ya da kontrplak, alüminyum gibi) imalatı yapılabilecek paneller, duvarlar ,duvar panel, ahşap panel, mobilyalar, zaman zaman yapıların ağırlığını artıran en önemli unsur olarak karşımıza çıkar. Bu sonuçla minimum ağırlık ve maksimum mukavemeti sağlamak için kompozit paneller (honeycomb panel) ihtiyaçlarınıza en iyi cevabı verecek şeçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kompozit malzemesinin oluşumunda iki ana malzeme menşeyi kullanıldığı gibi , kimi zaman çok farklı alaşım ve karışımlar ile beslenen kompozit maddeleri kendi aralarında ikiye ayrılır bu ayrışma matris malzeme ve takviye malzemesi olarak nitelendirilir.

İki malzemenin bir araya getirilerek oluşturulduğu malzeme menşeyine kompozit adı verilmektedir. Kendi sınıfları arasında ayrılan farklı kompozit panel'ler vardır sandviç panel olarakta bilinilir. Bunların arasında en çok tercih edileni alüminyum kompozit panel'dir. Honeycomb balpeteği hücre yapısıyla meydana getirilen kompozit panel isteğe göre benzer diğer materyallerle kombin edilerek (yüzey kısımları) en iyi görünüm ve yüksek mukavemeti sağlar.

Panelium'un kompozit panel ürünleri olan; Alüminyum Kompozit Panel, Alüminyum Honeycomb Panel, Composite Panel, Polipropilen PP Honeycomb Panel, Doğal Taş Kompozit Panel, Akustik Panel, Oluklu Kompozit Panel, Foam Köpük Kompozit Panel, Sandviç Panel yüzey değişkenliğinin yanında, standart dışı ebatlarda ve kalınlıklarda üretilebilmektedir.

Kompozit Panel Cephe Kaplama Sistemleri

Özellikler:

- Birçok mat, metalik standart renkte, spectra veya özel renklerde bulunabilen boyalı yüzü

- UV ışınlarına dayanıklı floropolimer fırın vernikli (PVDF) üst kaplama sistemi

- Kullanım yerine, rüzgar yüküne ve uygulama biçimine bağlı olarak farklı çekirdek kalınlıkları

- Tasarımda sınırsız özgürlük kolaylığı

- Hafif, sağlamı,esnek

Diğer Görseller:

Kompozit Panel Cephe Kaplama Sistemleri
Kompozit Panel Cephe Kaplama Sistemleri

Sistem hakkında detaylı bilgi almak için bizimle irtibat kurun!