Yangın - Güvenlik Kapı Sistemleri

Olası bir yangın anında insan hayatı için oldukça önemli olan yangın kapıları; ısıya dayanıklı metallerden, dumanı ve alevi geçirmeyen sıcak ve soğuk hava fitillerinden ve contalardan üretilerek belirli bir süre yaşam alanı oluşturmaktadır. Özellikle; okul, otel, alışveriş merkezleri, hastane gibi insan geçişlerinin ve yaşamlarının fazla olduğu alanlara uygulanan yangın kapılarının görevi; yangın alanının tahliyesini en kısa sürede sağlamak ve kapandığı taktirde, duman, is ve alev geçişini belirli bir süre engellemektir. Tek kanat, çift kanat ve camlı özellikleri ile üretilen bu ürünler takılacakları alanların özelliklerine göre şekil almaktadır. Asıl önemli görevi yangından korumak olan, belirli detaylara ve özelliklere sahiptir.

Yangın kapısı denince ilk akla gelen; panik bar koludur. Dışarıdan kilitli olsa dahi, yangın anında içerden anında açılma özelliğine sahip olan sistemin adıdır: panik bar çıkışı. Yangın kapılarının olmazsa olmaz detayı ve özelliğidir. İnsanların olduğu alanlarda yangın çıktıktan sonra belirli bir ısıya ulaştıktan sonra; şişerek hava akımının oluşmasını engelleyen sıcak soğuk fitiller, duman geçişini engelleyerek boğulmaların önüne geçer ayrıca alevin içeriye girmesini de engeller. Kaliteli fitillerin kullanılması, belirli bir sıcaklığın üzerine çıktığında bu fitil ve contaların gevşememesi, olması gereken en önemli detay ve özelliklerdir.

Her çeşit ürünü kusursuz bir şekilde üreten firmamız, dayanıklı, estetik ve dekoratif yangın kapılarını istediğiniz renk tonlarında üretmektedir. Böylece kullanacağınız alanın dekorasyonu ile bütünlük sağlayacak ve estetik görünecek, yine montajı yapılacağı alanın rengine göre renkli yangın kapıları imalatı da özenle yapılmaktadır. Alanında uzman ve deneyimli bir çalışma ekibi ile en kaliteli izolasyon malzemelerini yangın kapılarına uyguluyor ve uzun süre dayanıklı olarak insan hayatını korumaya yardım ediyoruz. Epoksi polyezter toz boya ile boyadığımız kapılar hem gözünüze hitap ediyor, hem de yangından korunmaya bir nebze de olsa fayda sağlıyor.

Büyük iş merkezlerine, hastanelere, okullara, alışveriş merkezlerine ve daha pek çok insan geçişlerinin ve yaşamının yoğun olduğu yerlere uygulanması zorunlu olan, yapılmadığı durumlarda büyük felaketlere yol açan yangın kapıları; kullanılan malzemeye, fiziksel özelliklerine ve görünüşlerine göre pek çok çeşide ayrılır. Amacı olası yangın, sel ve deprem durumlarında, yoğun kalabalığı daha çabuk tahliye etmek, özellikle yangın durumlarında üzerinde barındırdığı özellikleri sayesinde, ısıyı, dumanı, alevi geçirmeyerek, içeride olanlara yaşam boşluğu oluşturmak olan yangın kapılarının doğru ellerde ve kaliteli malzemelerden yapılması oldukça önemlidir ve hayat kurtarır.

Takılacağı alanın büyüklüğüne, özellikle yaşayan insan sayısının yoğunluğuna göre; tek kanatlı ve çift kanatlı olarak yapılan yangın kapıları, estetik kaygıların güdüldüğü şık tasarımlı mekanlar için, dekoratif yangın kapıları olarak üretilmektedir. İstenilen renkte yapılabilen ve renkli yangın kapıları olarak imal edilen, yangın kapılarına ayrıca bir estetik görünüm eklemek ve daha kullanışlı hale getirmek için cam bölmelerde eklenebilmektedir. İşlevsel olduğu kadar dekoratif de olan yangın kapıları, 60 ile 120 dakika arası yangını yalıtarak insanları yardım gelene kadar yangından korumaktadır.

Yangın - Güvenlik Kapı Sistemleri

Özellikler:

- İçerik güncelleniyor...

Diğer Görseller:

Yangın - Güvenlik Kapı Sistemleri
Yangın - Güvenlik Kapı Sistemleri
Yangın - Güvenlik Kapı Sistemleri

Sistem hakkında detaylı bilgi almak için bizimle irtibat kurun!